Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım http://kardesleryapi.net Eskişehir Mantolama,İç-Dış Cephe Boya ,Tadilat ,Alçı,Sıva,Çatı İzolasyon tadilat ve tamirat işleri uygulayıcı hizmet firmasıyız Fri, 27 Oct 2017 19:58:32 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.8 Mantolama Kredisi http://kardesleryapi.net/mantolama-kredisi.html http://kardesleryapi.net/mantolama-kredisi.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:31:36 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=901 Vatandaşlarımızın oturdukları binaları istenen ölçülerde ısıtamamalarının en büyük nedeni bina mantolama sistemlerine sahip olmamalarıdır. Ama bu sorunla ilgili olarak son yıllarda enerji verimliliği ile ilgili bilinçlenme oranının arttığını söyleyebiliriz. Isı yalıtım sistemlerinin gerekliliğine inan vatandaşlarımız oturdukları bina ya da müstakil evlerine yalıtım yaptırmak için gerekli başvuruları yapmaktadır. Ama iyi bir yalıtım sistemi biraz masraflı olabilmektedir. Tabi herkesin maddi durumu […]

The post Mantolama Kredisi appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>

Vatandaşlarımızın oturdukları binaları istenen ölçülerde ısıtamamalarının en büyük nedeni bina mantolama sistemlerine sahip olmamalarıdır. Ama bu sorunla ilgili olarak son yıllarda enerji verimliliği ile ilgili bilinçlenme oranının arttığını söyleyebiliriz. Isı yalıtım sistemlerinin gerekliliğine inan vatandaşlarımız oturdukları bina ya da müstakil evlerine yalıtım yaptırmak için gerekli başvuruları yapmaktadır. Ama iyi bir yalıtım sistemi biraz masraflı olabilmektedir. Tabi herkesin maddi durumu yalıtım giderlerin peşin karşılayacak güçte olmayabilir. Bankaların bununla ilgili olarak mantolama kredisi dağıttığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda mantolama ya da ısı yalıtım kredileri hakkında size bazı bilgiler vereceğiz. Mantolama kredisi nasıl alınır? Ortak mantolama kredisi, müstakil evler için ısı yalıtım kredisi ve diğer bilinmeyen tüm detaylar için yazımızda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Bankalar 36 aydan 60 aya kadar değişik isimler altında ısı yalıtım kredileri vermektedir. Daha çok enerji verimliliği kredisi adı altında dağıtılan kredilere ister bireysel olarak başvuru yapabilir, isterseniz de apartman yönetimi şeklinde krediye başvuru yapılabilir.

Bilindiği gibi özel müstakil ev mantolama kredisi için pek sorun çıkmazken, toplu yaşanılan apartman gibi yerlerin mantolama kredilerinde bir dizi prosedür olmaktadır. Çünkü bina yöneticisi ya da yönetim kurulu bankaya başvuru yaparak mantolama kredisi talep edecektir. Burada öncelikle bina yönetim kurulunun ortak bir karar verip banka ile anlaşması gerekmektedir. Bankaya sunulacak teminatlar karşılığında bina mantolama kredisi alınabilir.

 

Isı Yalıtım Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizde birçok banka ısı yalıtım ya da enerji verimliliği kredileri vermektedir. Bu bankalar için burada sizin için Şeker Bank ısı yalıtım kredisi ve Deniz Bank Isı yalıtım kredisi hakkında bilgi vereceğiz.

 

Şeker Bank Isı Yalıtım Kredisi

Şeker Bank ekokredi ısı yalıtım kredisi adı altında dağıtmış olduğu kredilerin vade sayısı;

Bireysel evler için 36 ay ile sınırlı iken,

Apartman gibi toplu yerler için 60 aya kadar vade sayısı belirlenmiştir.

Kredinin en güzel taraflarından biri de 4 ay ertelemeli kredi olup, ödeme vadesi de 3 ayda bir yapılabilmektedir. Bu da 3 ayda bir maaş alan kişiler için oldukça ideal bir kredi seçeneği olarak sunulmaktadır.

 

Deniz Bank Isı Yalıtım Kredisi

Isı Yalıtım kredisi veren diğer bir banka da Deniz Bank’tır. Yeşil kredi adı altında verilen kredide 7000 TL’ye kadar olan limitler için gelir belgesi istenmemektedir. Ayrıca yeşil ısı yalıtım kredisinde 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Masraf ve komisyonun olmadığı kredide uygun faiz oranları ile vatandaşlara gerekli hizmetler sunulmaktadır.

The post Mantolama Kredisi appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/mantolama-kredisi.html/feed 0
ESKİŞEHİR YANGIN YALITIM ÜRÜNLERİ http://kardesleryapi.net/eskisehir-yangin-yalitim-urunleri.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-yangin-yalitim-urunleri.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:26:59 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=898 CAMYÜNÜ *Çatı şiltesi 8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında, Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca; *Mertek arası şiltesi, *Yalı cam yünü, *Duvar levhası, *Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır. TAŞYÜNÜ *Ara bölme levhaları 3cm ile 12cm arasında, 40 kg/m³, 50 kg/m³, […]

The post ESKİŞEHİR YANGIN YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
CAMYÜNÜ

*Çatı şiltesi
8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında,
Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca;

*Mertek arası şiltesi,
*Yalı cam yünü,
*Duvar levhası,
*Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır.

TAŞYÜNÜ

*Ara bölme levhaları
3cm ile 12cm arasında,
40 kg/m³, 50 kg/m³, 52 kg/m³ yoğunluklarında,

*Taşyünü sanayi levhaları
2,5cm ile 12cm arasında,
70 kg/m³ile 110 kg/m³ yoğunluklarında,

*Rabis teli taşyünü sanayi şilteleri
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,

*Taşyünü alüminyum folyo kaplı sanayi borusu
Her çap ve kalınlıkta,

*Manto taşyünü
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,
100 kg/m³ile 150 kg/m³ yoğunluklarında malzemelerimiz mevcuttur.

SERAMİK YÜNÜ

Seramik yünü çok yüksek sıcaklıklarda kullanılan lifli bir yalıtım malzemesidir. Taşyününün kullanılamadığı 1.200-1.400°C sıcaklıklar için kullanılır. Rub, levha, dökme şekillerinde bulunur. Beyaz renklidir. Yoğunluğu malzemenin şekline göre 100-150 kg/m3 arasında değişir. Yumuşak bir malzeme olup, levha tiplerinin dahi basınca dayanımı fazla değildir. En önemli özelliği yüksek sıcaklığa dayanabilmesidir. Seramik yünü yanmaz. Hidroflorik asit ve fosforik asit dışında diğer asitlerden etkilenmez. Islanma ve diğer özellikleri bakımından diğer lifli malzemelere benzer nitelikler taşır. Ülkemizde üretimi olmayıp, ithal edilmektedir. Seramik yünü, diğer lifli malzemelerde olduğu gibi rulo, levha, halat vs. şeklinde bulunur. Prefabrik boru halinde üretilemez.

PERLİT

Perlit asidik bir volkanik camdır. Perlit ismi bazı perlit tiplerinin kırıldığı zaman inci parlaklığında küçük küreler elde edilmesi nedeni ile inci anlamına gelen perle kelimesinden türetilmiştir. Perlit, ısıyla genleşme özelliği olan, genleştirildiğinde çok hafif ve gözenkli bir hale geçen bir kayaçtır. Perlit kelimesi hem ham perlit için hem de genleştirilmiş perlit için kullanılmaktadır. Çeşitli perlit kayaçlarının renkleri ve yapıları birbirinden çok farklı olabilir. Bu bakımdan perliti gözle tanımak oldukça zordur. Ham perlitin rengi saydam açık griden parlak siyaha kadar değişmekte olup, genleştiğinde renk tamamen beyazlaşır. Perlitte en önemli özellik % 2 ile 6 oranında değişen içeriğindeki sudur ve bu su perlitin kararlılığını sağlamaktadır.

VERMİKULİT

Vermikulit, volkanik mağma kaynaklarından elde edilen silikat mineraldir Yüksek ısıya maruz kaldığında hacmi genişler, geçirgenliği artar ve hacim ağırlığı belirgin bir şekilde düşerek şekil değiştirir. Süreç sonunda hafif, steril, gübreleri hızlı alma ve bitkiye yavaş bir şekilde verme yetisine sahip genleştirilmiş vermikulit elde edilir. Vermikulit ateşe dayanıklıdır ve ısı yalıtım özelliğine sahiptir.

KALSİYUM SİLİKAT

Kalsiyum silikat (Ca-Si) hafif izolasyon plakalar asbest içermeyen izolasyon malzemeleridir. Hafif veya ağır refrakter tuğlaların ya da refrakter betonu kombinasyonlarının arka izolasyonuna uygun ürünlerdir. Kalsiyum silikatın düşük termal şok dayanımı ön yüzey izolasyon malzemesi olarak kullanılmasına engeldir.

CAM KÖPÜĞÜ

yapılar için düşük maliyetli, dayanıklı bir malzemedir. Isısal, fiziksel ve nem etkenlerine maruz kaldığında üstün performans gösterir. Saf camın erimesi ve pudra halindeki camla karbonun köpükleşmesi ile üretilen, sızdırmaz, hava dolu hücreciklerden oluşan bir malzemedir. Bu yapısı sayesinde düşük ağırlıkta yüksek izolasyon performansı sağlar.

ÖZEL MASTİKLER

Kolay uygulanabilir. Kuruduktan sonra su geçirmez bir tabaka oluşturur. Hava şartlarına dayanıklı ve uzun süre esnekliğini korur. Boyanabilirdir ve yüzeyinde yağ içermez ve dolgu yapılan yüzeyi etkilemez. Alüminyum, ahşap ve PVC çerçeve ve pencerelerde, su, rüzgâr ve neme dayanıklıdır. Prefabrik yapı elemanlarının arasındaki genleşme fugalarında, ahşap, PVC, demir ve alüminyum doğramaların monta- jında, her türlü doğramanın sıva, denizlik ve diğer yapı malzemelerinin birleşimlerinde, eternit ve alüminyum çatı ve cephe plakaları- nın ve her türlü yapı malzemelerinin birleşimle- rinde, ayrıca çatlaklara karşı boya öncesi kullanılır.

eskişehir yangın yalıtım malzemeleri ve özellikleri,
eskişehir yangın yalıtımı nasıl yapılır,
eskişehir yangın yalıtımı,
eskişehir yangın yalıtımı uygulamaları,
eskişehir yangına 120 dakika dayanıklı malzemeler,
eskişehir yangına dayanıklı izolasyon malzemeleri,
eskişehir yangın yalıtımı,
eskişehir tesisat yalıtımı,

The post ESKİŞEHİR YANGIN YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-yangin-yalitim-urunleri.html/feed 0
ESKİŞEHİR SES YALITIM ÜRÜNLERİ http://kardesleryapi.net/eskisehir-ses-yalitim-urunleri.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-ses-yalitim-urunleri.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:23:47 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=895 Ses yalıtım ürünlerimiz şunlardır: CAMYÜNÜ *Çatı şiltesi 8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında, Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca; *Mertek arası şiltesi, *Yalı cam yünü, *Duvar levhası, *Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır. TAŞYÜNÜ *Ara bölme levhaları 3cm ile 12cm arasında, […]

The post ESKİŞEHİR SES YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
Ses yalıtım ürünlerimiz şunlardır:

CAMYÜNÜ

*Çatı şiltesi
8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında,
Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca;

*Mertek arası şiltesi,
*Yalı cam yünü,
*Duvar levhası,
*Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır.

TAŞYÜNÜ

*Ara bölme levhaları
3cm ile 12cm arasında,
40 kg/m³, 50 kg/m³, 52 kg/m³ yoğunluklarında,

*Taşyünü sanayi levhaları
2,5cm ile 12cm arasında,
70 kg/m³ile 110 kg/m³ yoğunluklarında,

*Rabis teli taşyünü sanayi şilteleri
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,

*Taşyünü alüminyum folyo kaplı sanayi borusu
Her çap ve kalınlıkta,

*Manto taşyünü
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,
100 kg/m³ile 150 kg/m³ yoğunluklarında malzemelerimiz mevcuttur.

AHŞAP YÜNÜ

Uzun lifler haline getirilmiş ahşap talaşının bağlayıcılar yüksek sıcaklıkta preslenerek şekil verilmesiyle üretilen yalıtım ürünüdür. Inşaat sektöründe genellikle heraklit olarak bilinir. Ahşap yünü levhaların ısı iletkenlik hesap değeri (X) 0,09- 0,15 W/mK, kullanım sıcaklığı ise 0-110°C arasında değişir. Buhar difüzyonuna dirençli değillerdir. Çok az kullanım alanı bulan ahşap yünü doğal yapısı gereği çevre dostudur. Güneşin ışınlarından çok etkilenmese de organik bir madde olduğu için böcek ve organizmalardan zarar görebilir.

POLIÜRETAN (PUR)

PUR köpük, su geçirmez olması nedeniyle neredeyse bütün soğutma boruları ve tesisatlarının yalıtımında kullanılır ve bu nedenle borular, bağlantılar vb. için yalıtım ceketi üretiminde yaygın bir kullanımına sahiptir. PUR köpük, kimyasal bir terim olan Poliüretan köpüğün kısaltmasıdır.PUR köpük, yalıtım malzemesi olarak yaygın bir kullanıma sahiptir.Çeşitli kimyasal maddelerle işlendiğinde, PUR köpük bir ateş geciktirici olarak da işlev görür.PUR köpük, bu yüzden borular, bağlantılar vb. için yalıtım ceketi üretiminde büyük ölçüde kullanılır. PUR köpüğün gürültü azaltıcı niteliği de vardır.

MELAMİN KÖPÜĞÜ

Yüksek ses yutuculuğu özelliği nedeniyle ses yalıtımı ve dekoratif amaçlı kullanılmaktadır. Melamin reçineden üretilen, düşük yoğunlukta, sıcaklığa dayanıklı, aynı zamanda ses yutma kabiliyeti nedeniyle ses yalıtımında da kullanılabilen bir malzemedir. Melamin esaslı yanmaz akustik köpüklerdir. Beyaz, gri ve siyah renkli bu akustik süngerler standart olarak 10 kg/m3 yoğunluklu imal edilmektedir. Kendinden sönümlüdür, yangına katılmaz, damlama ile yangına katkıda bulunmaz. Melaminden üretilen yarı sert, açık hücreli ve çok hafif bir malzeme olan melamin sünger benzersiz ses yutma özelliği sayesinde ortam akustiğini mükemmel bir seviyede tutar.

eskişehir ses yalıtım malzemeleri fiyatları,
eskişehir ses yalıtımı süngeri fiyatları,
eskişehir ses yalıtım malzemesi ,
eskişehir ses yalıtım malzemeleri nelerdir,
eskişehir en iyi ses yalıtım malzemesi,
eskişehir ses yalıtımı nasıl yapılır,
eskişehir ses yalıtımı duvar,
eskişehir ses yalıtım malzemeleri nelerdir 6. sınıf,

The post ESKİŞEHİR SES YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-ses-yalitim-urunleri.html/feed 0
ESKİŞEHİR ISI YALITIM ÜRÜNLERİ http://kardesleryapi.net/eskisehir-isi-yalitim-urunleri.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-isi-yalitim-urunleri.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:20:40 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=892 CAMYÜNÜ *Çatı şiltesi 8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında, Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca; *Mertek arası şiltesi, *Yalı cam yünü, *Duvar levhası, *Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır. TAŞYÜNÜ *Ara bölme levhaları 3cm ile 12cm arasında, 40 kg/m³, 50 kg/m³, […]

The post ESKİŞEHİR ISI YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
CAMYÜNÜ

*Çatı şiltesi
8cm, 10cm, 12cm, 14cm kalınlıklarında,
Tip 300, Tip 350, Tip 400 niteliklerinde İzocam marka ürünlerin satışını yapmaktayız.Ayrıca;

*Mertek arası şiltesi,
*Yalı cam yünü,
*Duvar levhası,
*Camyünü prefabrik boru ve alüminyum folyo kaplı cam prefabrikj boru başlıklı ürünlerimiz her çap ve kalınlıktadır.

TAŞYÜNÜ

*Ara bölme levhaları
3cm ile 12cm arasında,
40 kg/m³, 50 kg/m³, 52 kg/m³ yoğunluklarında,

*Taşyünü sanayi levhaları
2,5cm ile 12cm arasında,
70 kg/m³ile 110 kg/m³ yoğunluklarında,

*Rabis teli taşyünü sanayi şilteleri
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,

*Taşyünü alüminyum folyo kaplı sanayi borusu
Her çap ve kalınlıkta,

*Manto taşyünü
3cm, 4cm, 5cm, 6cm, 8cm, 10cm, 12cm kalınlıklarında,
100 kg/m³ile 150 kg/m³ yoğunluklarında malzemelerimiz mevcuttur.

EKSPANDE POLİSTREN (EPS)

Ekpande polistren blok halinde üretilen ve daha sonra rezistans teli ile istenilen boyutlarda kesilebilen levhalardır ve naylon ambalajda piyasaya sunulmaktadır. Özellikle dış cephe mantolama haricinde soğuk hava depoları, ticari buz dolapları, soğutma sistemli araçlar, ve dekorasyon işlerinde de kullanılmaktadır.

EKSTRÜDE POLISTREN (XPS)

Homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacıyla üretilen ve kullanılan köpük malzemelerdir. XPS’in hammaddesi olan polistren, ekstrüzyon işlemi ile hat boyunca istenilen kalınlıkta çekilir. Sürekli bilgisayar kontrolünde yapılan bu üretim sayesinde homojen balpeteği görünümünde, kararlı bir hücre yapısı elde edilir. Hücreler bütün yüzlerinden birbirine bağlıdır. Hava hücrelerin içine hapsedilmiştir. Hareketsiz kuru hava ile; bilinen en mükemmel ısı yalıtımı sağlanmaktadır. Hattan çıkan malzemenin yüzeyi, zırhlı veya pürüzlü yüzey olarak malzemenin kullanılacağı detaydaki ihtiyaçlar doğrultusunda yapılandırılır. Bu yapı sayesinde Ekstrude Polistren malzemeler (XPS) bünyesine su almaz ve nemden etkilenmezler ve diğer ısı yalıtım malzemeleri ile kıyaslandığında haklı bir üstünlüğe sahiptirler.

POLIÜRETAN (PUR)

PUR köpük, su geçirmez olması nedeniyle neredeyse bütün soğutma boruları ve tesisatlarının yalıtımında kullanılır ve bu nedenle borular, bağlantılar vb. için yalıtım ceketi üretiminde yaygın bir kullanımına sahiptir. PUR köpük, kimyasal bir terim olan Poliüretan köpüğün kısaltmasıdır.PUR köpük, yalıtım malzemesi olarak yaygın bir kullanıma sahiptir.Çeşitli kimyasal maddelerle işlendiğinde, PUR köpük bir ateş geciktirici olarak da işlev görür.PUR köpük, bu yüzden borular, bağlantılar vb. için yalıtım ceketi üretiminde büyük ölçüde kullanılır. PUR köpüğün gürültü azaltıcı niteliği de vardır.

GENLEŞTİRİLMİŞ PERLİT (EPB)

Perlit, inci taşı anlamına gelen, grinin toplarından siyaha kadar değişik renklerde camsı volkanik bir kayadır. Bu haliyle perlit’e HAM PERLİT denir. Ham perlitin 0.0-2.5 mm. aralıklarda kırılıp, değişik aralıklı eleklerden geçirilerek boyutlandırılmasına Tasnif Edilmiş Perlit denir. Tasnif edilmiş perlitin 850-1150°C’deki alev şokunda bünye suyunu kaybederek, patlaması sonucunda tane hacminin 35 misline kadar büyümesi haline Genleştirilmiş Perlit denir.

GENLEŞTİRİLMİŞ MANTAR (ICB)

Doğal bir ürün olan mantar taneli yapıya sahip bir ısı yalıtım malzemesidir. Yalıtım sektöründe kullanılan mantar çeşidi genelde meşe mantarı olup Akdeniz ikliminin hakim olduğu coğrafyalardan elde edilmektedir. Gözenekli yapıya sahip olan mantar doğadan toplanarak granül hale getirilir. Granüllerin yüksek sıcaklıktaki buharda preslenmesi ve şekillendirilmesiyle mantar plaklar elde edilir. Mantar levhalar, -180 / +100°C aralığında kullanılabilir ve ısı iletkenlik değerleri 0,045-0,055 W/m.K’dır. Güneş ışınlarından etkilenmezler. Mantar levhalar buhar difüzyon direnç katsayısı düşük olduğu için nemi kolay geçirir. Bu nedenle genellikle terleme olan yüzeylerde kullanılmaktadırlar.

ELASTOMERİK KAUÇUK (FEF)

Yüksek buhar difüzyon değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatlarda iyi bir ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlar. İklimlendirme ve soğutma tesisatlarında yaygın olarak kullanılan Elastomerik Kauçuk Köpük, adından da anlaşılacağı gibi Elastomerik Kauçuk esaslı, kapalı gözenekli düzgün hücre yapısına sahip bir yalıtım malzemesidir. Yüksek buhar difüzyon değerine sahip olan elastomerik kauçuk köpük malzemeler, tesisatlarda iyi bir ısı yalıtımı ve yoğuşma kontrolü sağlar. Enerji tasarrufu sağlamak ve tesisat üzerinde yoğuşmayı engellemek için gerekli yalıtım kalınlıkları hesaplandıktan sonra uygulamaya başlanabilir.

POLİETİLEN KÖPÜK (PEF)

Polietilen çok çeşitli ürünlerde kullanılan bir termoplastik üründür. İsmini monomer haldeki etilenden alır. Polietilen Köpük Kesimi ürüne özel hem zarar görmesini önleyici destek hem de görünüm şıklığı sunmak için farklı malzemeler kullanılarak kesim presslerinde üretilen ambalajlama türüdür. Özellikleri yoğunluğuna ve tipine göre değişse de, esnek yapısı, neme karşı iyi direnci ve ekonomik olması bir çok yerde kullanılabilitesini arttırmaktadır.

eskişehir ısı yalıtım malzemeleri fiyatları,
eskişehir ısı yalıtımı malzemeleri nelerdir,
eskişehir ısı yalıtım malzemeleri köpük fiyatları,
eskişehir ısı yalıtım malzemeleri ve özellikleri,
eskişehir yalıtım malzemesi çeşitleri,
eskişehir dış cephe izolasyon malzemeleri,
eskişehir iç cephe ısı yalıtım malzemeleri,
eskişehir ısı yalıtım malzemeleri isimleri,

The post ESKİŞEHİR ISI YALITIM ÜRÜNLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-isi-yalitim-urunleri.html/feed 0
Mantolama, Mantolama Eskişehir, Eskişehir Mantolama, Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir İzolasyon, Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi, Eskişehir Kilit Taşı, Eskişehir Çatı Yalıtımı,Eskişehir Çatı Aktarım, Eskişehir Mantolama Fiyatları,Eskişehir Mantolama Yasası, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolama Çeşitleri,Eskişehir Dış Cephe Mantolama ,Eskişehir Dış Cephe Yalıtım, Eskişehir Mantolama Firmaları, Mantolama Eskişehir Fiyat http://kardesleryapi.net/mantolama-mantolama-eskisehir-eskisehir-mantolama-eskisehir-isi-yalitimi-eskisehir-izolasyon-eskisehir-enerji-kimlik-belgesi-eskisehir-kilit-tasi-eskisehir-cati-yalitimieskisehir-cati-aktarim.html http://kardesleryapi.net/mantolama-mantolama-eskisehir-eskisehir-mantolama-eskisehir-isi-yalitimi-eskisehir-izolasyon-eskisehir-enerji-kimlik-belgesi-eskisehir-kilit-tasi-eskisehir-cati-yalitimieskisehir-cati-aktarim.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:15:49 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=890 KARDEŞLER YAPI olarak hedefimiz üstlendiğimiz projelerimizde, teslimat sonrası hizmetlerde ve süreçlerde size ve müşterilerinize katma değer yaratacak değişiklikleri ve yenilikleri sizlere sunmaktır. Modern ve moda olan son trendleri sizler için takip ederek en yenilikçi çözümleri sunmak ana amacımızdır. Mantolama, Mantolama Eskişehir, Eskişehir Mantolama, Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir İzolasyon, Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi, Eskişehir Kilit Taşı, […]

The post Mantolama, Mantolama Eskişehir, Eskişehir Mantolama, Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir İzolasyon, Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi, Eskişehir Kilit Taşı, Eskişehir Çatı Yalıtımı,Eskişehir Çatı Aktarım, Eskişehir Mantolama Fiyatları,Eskişehir Mantolama Yasası, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolama Çeşitleri,Eskişehir Dış Cephe Mantolama ,Eskişehir Dış Cephe Yalıtım, Eskişehir Mantolama Firmaları, Mantolama Eskişehir Fiyat appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
KARDEŞLER YAPI olarak hedefimiz üstlendiğimiz projelerimizde, teslimat sonrası hizmetlerde ve süreçlerde size ve müşterilerinize katma değer yaratacak değişiklikleri ve yenilikleri sizlere sunmaktır. Modern ve moda olan son trendleri sizler için takip ederek en yenilikçi çözümleri sunmak ana amacımızdır.

Mantolama, Mantolama Eskişehir, Eskişehir Mantolama, Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir İzolasyon, Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi, Eskişehir Kilit Taşı, Eskişehir Çatı Yalıtımı,Eskişehir Çatı Aktarım, Eskişehir Mantolama Fiyatları,Eskişehir Mantolama Yasası, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolama Çeşitleri,Eskişehir Dış Cephe Mantolama ,Eskişehir Dış Cephe Yalıtım, Eskişehir Mantolama Firmaları, Mantolama Eskişehir Fiyat

The post Mantolama, Mantolama Eskişehir, Eskişehir Mantolama, Eskişehir Isı Yalıtımı, Eskişehir İzolasyon, Eskişehir Enerji Kimlik Belgesi, Eskişehir Kilit Taşı, Eskişehir Çatı Yalıtımı,Eskişehir Çatı Aktarım, Eskişehir Mantolama Fiyatları,Eskişehir Mantolama Yasası, Mantolama Nedir, Mantolama Nasıl Yapılır, Mantolama Çeşitleri,Eskişehir Dış Cephe Mantolama ,Eskişehir Dış Cephe Yalıtım, Eskişehir Mantolama Firmaları, Mantolama Eskişehir Fiyat appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/mantolama-mantolama-eskisehir-eskisehir-mantolama-eskisehir-isi-yalitimi-eskisehir-izolasyon-eskisehir-enerji-kimlik-belgesi-eskisehir-kilit-tasi-eskisehir-cati-yalitimieskisehir-cati-aktarim.html/feed 0
Yalıtım Nedir ? http://kardesleryapi.net/eskisehir-yalitim-odunpazari-yalitim-tepebasi-yalitim-nedir.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-yalitim-odunpazari-yalitim-tepebasi-yalitim-nedir.html#respond Sun, 08 Oct 2017 18:08:07 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=887 Yalıtım kelimesi herkesin aklına ısı yalıtımını hatta mantolamayı getirir. Ama yalıtım aslında çok daha kapsamlı ve mantolama kelimesine sığmayacak kadar geniş bir konudur. Konu yapı olduğunda, yapının sağlığı ve konforu için en önemli unsurdur.. Uluslar arası kabullere göre yalıtım; kullanılacağı amaca göre tecrit etmek veya etkenlerden ayırmak anlamındadır. Yapılarda esas olarak 4 tip yalıtım yapılır. […]

The post Yalıtım Nedir ? appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
Yalıtım kelimesi herkesin aklına ısı yalıtımını hatta mantolamayı getirir. Ama yalıtım aslında çok daha kapsamlı ve mantolama kelimesine sığmayacak kadar geniş bir konudur. Konu yapı olduğunda, yapının sağlığı ve konforu için en önemli unsurdur..

Uluslar arası kabullere göre yalıtım; kullanılacağı amaca göre tecrit etmek veya etkenlerden ayırmak anlamındadır. Yapılarda esas olarak 4 tip yalıtım yapılır. Ve bir malzemeye yalıtım malzemesi denilebilmesi için bu 4 konuda dayanım derecesinin kabul edilebilir sınırların üzerinde olması gerekmektedir.
1- Su yalıtımı
Yağmur, yeraltı suları vb etkenlere karşı yapıyı komple koruma altına almaktır. Hem yapının iç yüzeyleri  hemde malzemeleri için geçerli bir korumadır.

2- Isı yalıtımı
Özellikle yaşanılan mekanlardaki ısıtılan veya soğutulan  havanın dışarıdaki ters özellikteki havayla yer değiştirmesini engellemek için yapılır.

3- Ses yalıtımı
Özellikle yapıda yaşam konforu için dışarıdaki seslerin içeriye girmesini engellemek veya özel projelerde içerideki sesin dışarıya çıkmasını engellemek için uygulanır.

4- Yangına karşı yalıtım
En çok gözardı edilen ancak en önemli yalıtım tipidir. Yapıda kullanılan tüm malzemeler en kötü ihtimalle alevin yayılmasını engelleyecek özellikte olmalıdır. Eğer yanıcı malzemeler kullanılıyorsa da kesinlikle yanmaz başka malzemelerle  kapatılarak izole edilmelidir.

Bina yalıtımı ise insanlar ile araç ve gereçlere zarar veren su, rutubet, ısı, ses ve gürültünün yapı elemanlarından içeri girmesini,dışarı çıkmasını önlemektir. Yalıtım yapının ömrünü uzatır  ve konforunu güçlendirir. Yapının taşıyıcı ve bölücü elemanlarının dış etlenlere karşı korunması aynı zamanda depreme karşı dayanımı da destekler..

The post Yalıtım Nedir ? appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-yalitim-odunpazari-yalitim-tepebasi-yalitim-nedir.html/feed 0
Eskişehir Tadilat,Eskişehir İnşaat,Eskişehir Yalıtım Mantolama,Eskişehir Kaba İnşaat,Eskişehir Duvar işleri , mantolama yalıtım eskişehir, yalıtım işleri eskişehir, eskişehirinşaat işleri, Mantolama Eskişehir, Mantolama Eskişehir ,Eskişehir Boya, Eskişehir iç ve dış izalasyon, Eskişehir yalıtım, eskişehir çatı tadilatı http://kardesleryapi.net/eskisehir-tadilateskisehir-insaateskisehir-yalitim-mantolamaeskisehir-kaba-insaateskisehir-duvar-isleri-mantolama-yalitim-eskisehir-yalitim-isleri-eskisehir-eskisehirinsaat-isleri-mantola.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-tadilateskisehir-insaateskisehir-yalitim-mantolamaeskisehir-kaba-insaateskisehir-duvar-isleri-mantolama-yalitim-eskisehir-yalitim-isleri-eskisehir-eskisehirinsaat-isleri-mantola.html#respond Sat, 07 Oct 2017 14:34:48 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=885 Eskişehir Tadilat,Eskişehir İnşaat,Eskişehir Yalıtım Mantolama,Eskişehir Kaba İnşaat,Eskişehir Duvar işleri , mantolama yalıtım eskişehir, yalıtım işleri eskişehir, eskişehirinşaat işleri, Mantolama Eskişehir, Mantolama Eskişehir ,Eskişehir Boya, Eskişehir iç ve dış izalasyon, Eskişehir yalıtım, eskişehir çatı tadilatı

The post Eskişehir Tadilat,Eskişehir İnşaat,Eskişehir Yalıtım Mantolama,Eskişehir Kaba İnşaat,Eskişehir Duvar işleri , mantolama yalıtım eskişehir, yalıtım işleri eskişehir, eskişehirinşaat işleri, Mantolama Eskişehir, Mantolama Eskişehir ,Eskişehir Boya, Eskişehir iç ve dış izalasyon, Eskişehir yalıtım, eskişehir çatı tadilatı appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>

Eskişehir Tadilat,Eskişehir İnşaat,Eskişehir Yalıtım Mantolama,Eskişehir Kaba İnşaat,Eskişehir Duvar işleri ,
mantolama yalıtım eskişehir, yalıtım işleri eskişehir, eskişehirinşaat işleri, Mantolama Eskişehir,
Mantolama Eskişehir ,Eskişehir Boya, Eskişehir iç ve dış izalasyon, Eskişehir yalıtım,
eskişehir çatı tadilatı

The post Eskişehir Tadilat,Eskişehir İnşaat,Eskişehir Yalıtım Mantolama,Eskişehir Kaba İnşaat,Eskişehir Duvar işleri , mantolama yalıtım eskişehir, yalıtım işleri eskişehir, eskişehirinşaat işleri, Mantolama Eskişehir, Mantolama Eskişehir ,Eskişehir Boya, Eskişehir iç ve dış izalasyon, Eskişehir yalıtım, eskişehir çatı tadilatı appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-tadilateskisehir-insaateskisehir-yalitim-mantolamaeskisehir-kaba-insaateskisehir-duvar-isleri-mantolama-yalitim-eskisehir-yalitim-isleri-eskisehir-eskisehirinsaat-isleri-mantola.html/feed 0
Eskişehir İzolasyon,Eskişehir Su İzolasyon,Eskişehir Çatı İzolasyon,Eskişehir İzolasyon Fiyatları http://kardesleryapi.net/eskisehir-izolasyoneskisehir-su-izolasyoneskisehir-cati-izolasyoneskisehir-izolasyon-fiyatlari.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-izolasyoneskisehir-su-izolasyoneskisehir-cati-izolasyoneskisehir-izolasyon-fiyatlari.html#respond Sat, 07 Oct 2017 14:01:03 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=883 İZOLASYON Su İzolasyonu Yüzeyde oluşan yağmur, kar suları, yer altı suları, yapılarda kullanılan suyun sızması vb. yollarla binalara nüfuz eden su ve nem; başta taşıyıcı sistem olmak üzere yapı elamanlarına zarar verirken, bir yandan da binada kötü görüntülere ve yaşanılan mekanların sağlıksız hale gelmesine neden olmaktadır. Doğru tespitle yapılan su izolasyonları yapıya su ve nem […]

The post Eskişehir İzolasyon,Eskişehir Su İzolasyon,Eskişehir Çatı İzolasyon,Eskişehir İzolasyon Fiyatları appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>

İZOLASYON

Su İzolasyonu

Yüzeyde oluşan yağmur, kar suları, yer altı suları, yapılarda kullanılan suyun sızması vb. yollarla binalara nüfuz eden su ve nem; başta taşıyıcı sistem olmak üzere yapı elamanlarına zarar verirken, bir yandan da binada kötü görüntülere ve yaşanılan mekanların sağlıksız hale gelmesine neden olmaktadır. Doğru tespitle yapılan su izolasyonları yapıya su ve nem girişini önleyerek yapıları korumaktadır. Böylece daha dayanıklı ve uzun ömürlü yapılarda sağlık ve konforlu yaşam bozulmadan devam eder.

Su izolasyonu yapılmayan binalarda taşıyıcı sisteme nüfuz eden su, betonun taşıyıcı özelliğinin kaybolmasına ve çelik donatının korozyona uğrayarak incelmesine neden olmaktadır. Ayrıca yapı elemanları bünyesine giren suyun soğuk havalarda donması, betonda çatlaklara ve bütünlüğün bozulmasına neden olur.

Sonuç olarak zaman içerisinde taşıyıcı sistemin dayanımı düşmekte ve yapı güvenliğini tehdit etmektedir. Su izolasyonları yapıların güvenli ve uzun ömürlü olması için yaşamsal önem taşımaktadır.

İyi bir izolasyon çözümü için; doğru tespit, doğru malzeme ve doğru uygulama gerekir.

Temel İzolasyonları (Su)

• Uygulama detaylarını gösteren sıralı resimlerde görüldüğü gibi ; Kepçe ile kazılan bina temellerinde bazen olması gereken subasman duvarlar yerine biriket (üst resim) duvarlarda çıkabiliyor. bu tür durumlarda Normal çimento sıva harçlara izolasyon katkıları ilave edilerek tüm yüzey sıvanır.

• İzolasyon öncesi tüm alanlar kazınır, çamur vb. atıklar sert fırçalar ile yıkanarak temizlenir.

• Çift kompenetli çimento esaslı BASF elastik izolasyonlar ile 2-3 kat uygulama yapılır.

• Koruyucu plakalar / Drenaj levhalar yerleştirilerek yüzeyler korunur.

• Drenaj hattı döşenmesi var olan veya yeni oluşturulan Su toplama-tahliye Kuyularına doğru, akıntılı olacak şekilde döşenir.

• Su toplama kuyuları, Dalgıç motor ve boru hatları eşliğinde sistem içine toplanan suları otomatik olarak tahliye eder.

Subasmanizolasyonları ; Basfmasterseal 566-567 , Çimento esaslı İki kompenetli, Su ile kristalize olan , Uygulandığı yüzey dokusunun derinliklerine kök salan, Ek yeri olmayan, Bitim profili gerektirmeyen, Elastik 2-3mm yüzey tabakası, Fırça ile uygulanan malzemelerdir.

• Su deposu izolasyonu

• Yüzme havuzu izolasyonları

• Islak zemin izolasyonları

Teras izolasyonları ; Basf Çimento esaslı izolasyonlar yukarıda belirtilen esaslara-özelliklere göre uygulanabilecekleri gibi, Likit haldeki bütümlü elastik malzemeler kullanılarak ta sorunsuz çözümlenirler.

Uygulama alanlarının sekline ve konumuna bağlı olarak Esnek derz bantları, Kenar köse bitim profillerinden yararlanılabilir.

PAH BANDI

TanımıTermoplasterelastomer esaslı, polyester file taşıyıcılı, duvar ve zemin birleşim yerleri ile yapısal derzlerin yalıtımında kullanılan su izolasyon bandıdır.

ÖzellikleriSeyreltik asidik ve alkali çözeltilere dayanıklıdır.

UV dayanımına sahiptir.

Yüksek elastikiyete sahiptir.

Su basıncına karşı dayanıklıdır

Kolay uygulanır

SES İZOLASYONU

İZOSES-C

(Yankılanmayı , duvarlardan, döşemelerden ses geçmesini önleyen akustik şilte)

Değişik dansitedeki ve renkteki açık hücreli yumuşak poliüretan, polietilen ve selüloz köpüğü parçacıklarının ısı kürü ve basınç altında şilte haline getirilmesi yöntemi ile üretilen dekoratif bir ses ve ısı yalıtımı malzemesidir. Gürültü kaynağının bulunduğu ortamdaki ses dalgalarını emmek, reverberasyon (yankılanma) süresini kısaltmak ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla duvarlara, tavanlara, kolonlara, kirişlere yapıştırılarak kaplanır. Uygulama yapılan ortamın yapısal özelliklerine, yalıtılan alan miktarına, gürültü kaynaklarının oluşturduğu vibratif etkiye vs. bağlı olarak ses şiddetinde önemli ölçüde – yaklaşık 20-40 desibel – azalma meydana getirir ve gürültünün komşu ortamlara geçmesini önler.

İZOSES-C aynı zamanda Isı konforu, Enerji ve Yakıt tasarrufu da sağlar. Duvar ve tavan yüzeylerinde nem yoğuşmasını ve küf oluşumunu engeller.

İZOSES-A(soundabsorber/ses emici-akustik konfor sağlayıcı profil köpük)

Bir yüzü yumurta viyolü biçiminde profillendirilmiş, gri renkli, yumuşak süngerimsi bir ses emici şiltedir.%100 açık hücreli, çok özel bir akustik köpüktür.

İZOSES-A Küresel dalgalar halinde yayılan hava titreşimli ses tarafından emilir ve yansıyıp gürültü haline dönüşemez. Ortam özelliklerine – boyutlarına, gürültü kaynaklarının zemin – duvar – tavan tesbit biçimlerine bağlı olarak ses şiddetinin 20 – 40 desibel azalmasını sağlar. İZOSES-A aynı zamanda mükemmel bir ısı yalıtımı malzemesidir ; ısı iletkenliği katsayısının 0.024 kcal/mh0C oluşu nedeniyle İZOSES-A kullanılan ortamlarda akustik konforun yanısıra mükemmel bir ısı konforu da sağlanır.

UYGULAMA YÖNTEMİ

İZOSES-C levhaları tavana, duvara ve zemine özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanır. Makas, falçata, maket bıçağı, vs. ile kesilebilir. Fleksibl olduğu için kolonlara sarılabilir, kubbe-tonoz altlarına kaplanabilir. Arzu edilen renkte plastik boya sürülerek renklendirilebilir. Veya Donatı sıva filesi kullanılarak, Polyap-S sıva ile tüm yüzeylere ince ve sağlam bir sıva yapılabilir.

KULLANILDIĞI YERLER

TV-radyo-ses kayıt stüdyoları,toplantı-konferans-konser-sinema ve spor salonları, otel-fabrika-atölye-matbaa gibi iş yerleri, kalorifer-jeneratör-hidrofor odaları, büyük binaların tesisat katları, diskotek-müzikhol türü eğlence yerleri, okullar, konutlar ve akustik konforun sağlanması gereken bütün mahaller. Döşemeden ses geçmesini önlemek amacıyla duvardan duvara halı, ahşap parke, laminat parke gibi zemin kaplamalarının altında da kullanılmaktadır.

İZOSES-C 50 x 100 cm. boyutlarında, 10 mm – 20 mm – 50 mm kalınlıkta şilteler halinde , 120 – 180KG/M3 Yoğunluklarda uygulanmaktadır.p>

UYGULAMA BAYİLİKLERİMİZ

The post Eskişehir İzolasyon,Eskişehir Su İzolasyon,Eskişehir Çatı İzolasyon,Eskişehir İzolasyon Fiyatları appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-izolasyoneskisehir-su-izolasyoneskisehir-cati-izolasyoneskisehir-izolasyon-fiyatlari.html/feed 0
ÇATI SİSTEMLERİ http://kardesleryapi.net/eskisehir-cati-sistemleri.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-cati-sistemleri.html#respond Sat, 07 Oct 2017 13:54:18 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=880 ÇATI SİSTEMLERİ Kiremitli Çatıların Yenilenmesi Çalışılacak alanın hazırlığı, iskele kurulması Şerit bantlar ile çalışma alanının kapatılması Uygulanacak bölümdeki tüm kiremitlerin kaldırılması Gizli dere – Kenar dere akıntı eğimlerin sağlanması. Çinko; işlemi baca dipleri, Gizli ve kırma derelerin kaplanması. PVC Dere; Kenar derelerin kare PVC’ ler ile döşenip su inişlerine bağlantısı. Tahta; zeminlerin kontrolü, Babaların desteklenmesi, […]

The post ÇATI SİSTEMLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>

ÇATI SİSTEMLERİ

Kiremitli Çatıların Yenilenmesi

Çalışılacak alanın hazırlığı, iskele kurulması Şerit bantlar ile çalışma alanının kapatılması Uygulanacak bölümdeki tüm kiremitlerin kaldırılması Gizli dere – Kenar dere akıntı eğimlerin sağlanması.

Çinko; işlemi baca dipleri, Gizli ve kırma derelerin kaplanması.

PVC Dere; Kenar derelerin kare PVC’ ler ile döşenip su inişlerine bağlantısı.

Tahta; zeminlerin kontrolü, Babaların desteklenmesi, Eksik tahtaların tamamlanması.

Kiremit Altı; Hazırlanmış zeminin kaplanarak (SU) yalıtımının sağlanması Genel sıva tamirleri, Muhtelif onarımlar.

Silikon; Kırık camların tamamlanması ve silikonlanması.

Aydınlık; Merdiven hollerine bakan aydınlıkların yükseltilerek hava Sirkülâsyonunun sağlanması Kiremitlerin atlamalı sistem ile tellenerek döşenmesi.

Mermer; Bacalara ayak yapılarak mermer şapkaların konulması.

Mahya; İp çekilerek düzgün bir hatla döşenmesi, Genel sıva kontrolleri.

Temizlik; Çatı arası dâhil oluşan tüm molozların torbalanarak atılması.

Shingle (Şıngıl) Çatı

Yaprak kiremit olarak ta adlandırılan şıngıl polyester esaslı 3mm kalınlığa sahip, Üzeri çeşitli renklerde Arduaz taşları ile kaplı, Köşeli ve yuvarlak tipte, Plaka ve rulo halinde bir bütümlü çatı örtüsüdür. Polyester keçe taşıyıcılı ve fibrocam taşıyıcılı serileri mevcuttur. Pratik bir şekilde örtülmesi düşünülen alanlarda alt hazırlığı yapıldıktan sonra, yapıştırılarak yada çivilenerek döşenir.

Hafif çatı sistemleridir. Çatıya fazla yük getirmez.

Dekoratiftir. Değişik renk ve model seçeneklerine sahiptir.

Kolay uygulanır. Zamandan tasarruf sağlanır.

Esnektir. Baca, oluk ve gizli dere detaylarında çözüm kolaylığı sağlar.

Uzun ömürlüdür. Kırılgan değildir. Üzerinde gezilebilir.

Beton Çatılarda Shingle Uygulaması (Yalıtımlı)

Asfalt Shingle kaplanacak eğimli beton çatılarda Shingle uygulamasını mümkün kılacak ahşap panel uygulamasından önce çatı yüzeyine çakılan aşıklar arasına ısı yalıtım panelleri döşenir.

Isı yalıtım panelleri ile çatı yüzeyi arasında ventilasyon sağlamak için aşıklar üzerine dik yönde çakılan merteklerin üstüne OSB paneller döşenir.

Daha sonra çatı yüzeyi Shingle altı membranla döşenir.

Asfalt Shingle uygulaması kendi özel çivileri ile yapılarak eğimli beton çatı üzerinde ısı yalıtımlı, havalandırmalı ve asfalt Shingle kaplı çatı sistemi oluşturulur.

Ahşap Çatılarda Shingle Uygulaması (Yalıtımsız)

Eğimli ahşap çatılarda önce mertekler üzerine OSB levhalar çakılır

Üzerine Shingle Altı örtüler serilir.

Son aşamada Shingle levhalar özel çivileri ile çatıya çakılır. Bu uygulamada isi yalıtımı çatı arasının kullanılıp kullanılmadığı durumlarda isi yalıtımı tavan döşemesinin üstüne konulurken, çatı arası kullanılan detaylarda isi yalıtımı merteklerin arasına veya merteklerin altına tutturulmaktadır.

Parapet Giydirme (Kaplama)

Gizli dere parapetlerin su oluğundan sonra, Üst ve yan duvarlarının Çinkolar ile kaplanması. Yapılan oluğun Üstten su almasını önler.

Oluk çinkosu üzerindeki sıva, altta kalacağından çok uzun ömürlü olur.

Parapetler direk yağmur sularına maruz kaldıklarından Kaplanarak korunmuş olur.

Isı Yalıtımlı Hafif Metal Çatı (Gezilmeyen)

Alçıpan bölme , blok tuğla duvarlar İzolasyonlu veya sade Tavan , duvar kaplamalar Dış cephe -ıslak zemin Betopan kaplama.

180 gr/m 2 polyester keçe taşıyıcılı polimer bitümlü su yalıtım örtüsü (3mm kalınlıkta)

Mekanik tespit.

Üst yüzü bütüm kaplı tas yünü

Buhar kesici.

Isı yalıtımlı trapez metal çatı paneli.

Kompozit panel çatı kaplamalar

Isı yalıtımlı (poliüretan-tas yünü) dolgulu sıkıştırılmış düz ve eğimli panel plakalar.

Isı yalıtımsız paneller.

Isı Yalıtımsız Teras Çatı (Gezilen)

Kaplama tabakası

Harç

Filtre elemanı

180 gr/m 2 polyester keçe taşıyıcılı polimer bitümlü su yalıtım örtüsü (3mm kalınlıkta)

60 gr/m 2 cam tülü polimer bitümlü su yalıtım örtüsü (3mm kalınlıkta)

Astar

Eğim betonu

B.A. betonu

Bahçe Çatı

Bitki toprağı

Drenaj

Koruyucu beton

Ondülin kaplama çatılar

Daha çok sanayi kesiminde kullanılan kaplamalardır.

The post ÇATI SİSTEMLERİ appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-cati-sistemleri.html/feed 0
ANAHTAR TESLİM TADİLAT http://kardesleryapi.net/eskisehir-anahtar-teslim-tadilat.html http://kardesleryapi.net/eskisehir-anahtar-teslim-tadilat.html#respond Sat, 07 Oct 2017 13:49:22 +0000 http://kardesleryapi.net/?p=877 ANAHTAR TESLİM TADİLAT Eski ve yeni mekan tadilatlarında, keşif sonrası toplu çözümleri ve alternatif fiyat/ödeme seçeneklerini bulabileceğiniz detaylar içerir. Çalışma yapılacak alanlarda, müşteriyi; ustayla, malzemeyle uğraştırmadan ve zamanı doğru kullanarak çözümler getiren teklifler sunuyoruz. Yıkım – Moloz – Nakliye Değişiklik yapılacak alanların yıkılarak açılması,çıkan molozun nakliyeler ile atılması. Duvar ,Sıva Mekanların kapalı alanlara / bölümlere […]

The post ANAHTAR TESLİM TADİLAT appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>

ANAHTAR TESLİM TADİLAT

Eski ve yeni mekan tadilatlarında, keşif sonrası toplu çözümleri ve alternatif fiyat/ödeme seçeneklerini bulabileceğiniz detaylar içerir.

Çalışma yapılacak alanlarda, müşteriyi; ustayla, malzemeyle uğraştırmadan ve zamanı doğru kullanarak çözümler getiren teklifler sunuyoruz.

Yıkım – Moloz – Nakliye

Değişiklik yapılacak alanların yıkılarak açılması,çıkan molozun nakliyeler ile atılması.

Duvar ,Sıva

Mekanların kapalı alanlara / bölümlere ayrılarak bağımsız bölüm oluşturulması üzerlerinin sıvanarak kaplanması.

Su – Elektrik – Kalorifer- Kablolu Tesisatlar

Mevcut tesisatlar üzerinde değişiklik / tesisatların yenilenmeleri işlemleridir.

Kartonpiyer – Kemer

Uygulama alanının durumuna ve büyüklüğüne göre mevcut kartonpiyerler, İstenen tüm modellerin alçı kalıplarının çıkarılarak dökülmesi ve uygulanması. Sütunlu, çıtalı, oval, yay, kemerlerin uygulaması. Spot bandı, gizli ışık, havuz, Niş, göbek vb. çalışmalardır.

Alçıpan –Betopan

Alçıpan bölme , blok tuğla duvarlar İzolasyonlu veya sade Tavan , duvar kaplamalar Dış cephe -ıslak zemin Betopan kaplama.

Kalebodur – Fayans – Granit – Mozaik Taşlar

Alçıpan bölme , blok tuğla duvarlar İzolasyonlu veya sade Tavan , duvar kaplamalar Dış cephe -ıslak zemin Betopan kaplama.Kullanılacak alanların son kaplamalarını oluşturduğundan model,renk, tarzın bir bütünlük içerisinde olması, uygulamanın yapıya katacağı değeri ortaya koyar.

Kayrak – Taş Kaplamalar

Çevre düzenleme islerinde, dekoratif dış duvar kaplamalarında Konutlarda, dekoratif iç ve dış bölümler yaratmada Bordürlü, derzli işlemlerde Zemin kaplamalarında.

Pimapen, Alüminyum Doğrama

Üretici bayiler ile yapılan ortak çalışmalardan, müşterilerimize sunabileceğimiz uygun fiyat ve ödeme seçenekleri bulunmaktadır.

Çelik Kapı, Parke

Masif , Laminat , Lamine parke döşeme Sistre, Cila, doğal ahşap koruyucular ile renklendirme çalışmaları Izgaralı sistem, uzun lambri , ahşap döşeme ve genel parke tamiratlar.

Silim İşleri

Mermer, Mozaik, Çini, Paledyen, Helikopter Sert beton, Traverten vb. zemin döşemelerinin Taş motoruyla silinerek temizlenmesi işlemidir. Silinen zeminler Tuz cila / sıvı cila ile cilalanarak tamamlanır.

Ahşap Gruplar

Daire ve iş yerlerine özel yapılan çizim çalışmaları sonucu, birlikte seçilen tüm ana ve yardımcı malzemelerin kullanımıyla oluşturulan mobilya gruplarıdır.

Ray Dolap

Banyo Dolapları

Vestiyer çözümleri

Doğal / yapay kaplamalı Ahşap Kapılar

Ahşap merdivenler / Giydirme kaplamalar

Çelik Konstrüksiyon üzeri Ahşap pergule giydirme

Saçak , Alınlıklar , Tavan-duvar lambiri kaplama

Mutfak dolapları

Doğal ve Pvc kapaklar

Lake uygulamaları

Alçıpan –Betopan- Bordex

The post ANAHTAR TESLİM TADİLAT appeared first on Kardeşler Yapı | Eskişehir İzolasyon | Isı Yalıtım | Mantolama | Su Yalıtım.

]]>
http://kardesleryapi.net/eskisehir-anahtar-teslim-tadilat.html/feed 0