0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Banyolarınızın Dekorasyonları İçin Yaratıcı Fikirler

24 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Banyolarınızın Dekorasyonları İçin Yaratıcı Fikirler

Banyolarınızı ufak dokunuşlarla çok daha şık ortamlara çevirmeniz elbette mümkün. Birbirinden şık dekorasyonlarla banyolarınızı kullanışlı hale dönüştürebilir, banyonuzda geçirdiğiniz zamanları çok daha keyifli hale getirebilirsiniz. Banyonuzda büyük bir tadilata bütçeniz uygun olmayabilir. Böyle bir durumda küçük tadilatlarla banyonuzun görünümünde dekoratif değişiklikler yaparak kendinizi mutlu edecek bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyonuzda hem şık hem de kullanışlı alanlar yaratmak istiyorsanız, ilk olarak pratik ve yaratıcı depolama alanları oluşturmalısınız. Banyodaki kişisel bakım ürünlerini, temizlik malzemelerini ve havlularınızı koyabileceğiniz saklama çözümleri bulmalısınız. Banyo dolapları çekmeceleri için düzenleyiciler kullanarak banyo dolaplarınızı daha düzenli hale getirebilirsiniz. Dolapların raflı bölümlerine çekmece içi düzenleyiciler yerleştirerek banyonuzu daha kullanışlı yapabilirsiniz.

Banyoda kullanılan saç düzleştiricisi, saç maşası ve saç kurutma makinesi gibi ürünler için dolapların kapaklarına tel sepet veya klasör monte ederek alan yaratabilirsiniz.

Banyo dekorasyonunun olmazsa olmazı renkli çiçeklerdir. Çiçekler banyolara renk kattığı gibi çok şık ve farklı bir hava katmanızı da sağlamaktadır. Renkli camdan şişelere yerleştirilen çiçekleri banyoların köşelerine, lavabonuzun yanına veya küvet kenarlarına koyabilirsiniz. Banyonuzda misafir havluları, sabunlar, şampuan, krem ve makyaj temizleme malzemeleri için şık sepetler satın alabilirsiniz. Sepetleri banyonuzun tarzına ve renklerine göre seçebilirsiniz.

Eskimiş banyo dolaplarınız için tadilat bütçeniz yoksa dolapları farklı bir renge boyatabilirsiniz. Küçük tadilatla dolapların üzerine farklı desenler yaptırarak banyonuzda romantik bir hava oluşturabilirsiniz.

Banyolarınına doğal bir görünüm katmak için, zeminini mutlaka sudan etkilenmeyen parke ile döşetmelisiniz. Banyo dekorasyonunun olmazsa olmazlarından biri de havlulardır. Havlularınız için birbirinden şık havluluklar satın alabilirsiniz. Günümüzde en çok ahşap merdiven şeklindeki havluluk modelleri tercih edilmektedir.

Lavabonuzun altına hasır sepetler koyabilir, bu sayede banyonuzda kullanışlı saklama alanları yaratabilirsiniz. Banyolarınız için deniz kabukları ve yıldızlarından oluşan dekoratif aksesuarlar seçebilir, istiridye kabuklu mumlar satın alabilir ve banyonuzda tam bir deniz havası oluşturabilirsiniz.

Banyolar evin en çok nem alan yerleri olduğundan seçilen ürünler çok çabuk bozulabilir ve kullanılmaz hale gelebilir. Bu sebeple banyonuz için seçeceğiniz her ürünün suya ve neme dayanıklı olduğundan emin olmalısınız. Banyo tadilatı ve dekorasyonunda asla masraftan kaçınmamalı, kalitesiz ürünler seçilmemeli ve işin ustasından mutlaka yardım alınmalıdır bu konuda fulltadilat ustaları ve mimarları size bir telefon kadar yakın. Banyo aynanızın çerçevesini farklı taşlar kullanarak daha yeni hale getirebilirsiniz. Aynı boyuttaki farklı görünümlü taşları aynanızın etrafına çerçeve görünümü vererek yapıştırabilirsiniz.

Banyolar genellikle evlerin en karanlık kısmında yer aldıklarından en çok aydınlatma problemleri karşılaşılır. Aydınlatmaların faydalı ve verimli olabilmesi için banyonuzu mümkün olduğunca açık renklerle dekora etmelisiniz. Duvar ve tavan renginiz, banyo mobilyalarınız ve banyo taşlarınız ne kadar açık renk olursa yapacağınız aydınlatma da kendini o kadar gösterecektir.

Banyo klozet takımının modeli, renk ve deseninin banyonun fayanslarına ve mobilyalarına uygun seçilmesi gerekmektedir. Koyu renk mobilyaların olduğu banyolar için klozet takımları açık renklerde tercih edilmelidir. Bu sayede banyoyu daha aydınlık gösterebilirsiniz. Koyu mobilyaya koyu renkte takımlar seçmenin banyoyu basık ve karanlık göstereceğini de unutmamalısınız. Tadilat hizmetlerimizle full hizmetinizdeyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?