0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Isı İzolasyonu,Isı Yalıtımı Eskişehir

03 Ekim 2017
2 kez görüntülendi

Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasındaki ısı transferi düşürmek için yapılan izolasyon yalıtım işlemidir.Isı izolasyonu yapılmasıyla, biradan dışarıya olan ısı kaybı yalıtımsız duruma göre azalır. Dolayısı ile ısınma için tüketilen yakıt miktarıda azalmış olur. Bu azalma miktarı, binanızın bulunduğu iklim bölgesine göre değişmekle birlikte yüzde 50 yüzde 70 arasındadır, yani yalıtımsız bir eviniz varsa ve kışın evinizi yalıtarak bu tüketimi 50 birime , hatta 30 birime düşürebilirsiniz Isı yalıtımlı duvarlarda iç yüzeylerde terleme sonucu küflenmeler, siyah lekelenmeler ve sıva veya boya kabarmaları oluşmaz.kısacası ısı yalıtımı hayatınıza ve evinize değer katar.

Isı İzolasyonu Pahalı mıdır?

Isı yalıtımının da belirli bir maliyeti vardır. Ancak maliyet bina inşaat maliyetinin yüzde 2si ile yüzde 5i arasındadır. Üstelik ısı yalıtım uygulamasına verilen para, daha az yakıt yakarak ve daha küçük kapasiteli bir ısıtma sistemi kurarak birkaç ısıtma sezonu içinde geri kazanılır ( amorti edilir )

Isı İzolasyonu Faydaları…

Ülkemizde enerji tükeriminin ortalama yüzde 41i konutlarda, yüzde 33ü sanayide. yüzde 20si ulaşımda, yüzde 5i tarımda ve yüzde 1i diğer alanlarda kullanılmaktadır. Tüketilen tüm bu enerjinin yaklaşık yüzde 85i ısıtma amaçlı kullanılmaktadır.. Görülmektedirki, enerji kullanımının en yoğun olduğu binalar konutlardır. Bu nedenle ısıtmanın istendiği dönemde ısı kayıplarının minimize edilmesi; konutlarda ısı yalıtımı kullanarak enerji tasarrufunu gerçekleştirmek ile mümkündür.

eskişehir ısı yalıtımı nasıl yapılır,
eskişehir ısı yalıtımı malzemeleri,
eskişehir ısı yalıtım mantolama,
eskişehir ısı yalıtımı malzemeleri nelerdir,
eskişehir iç cephe ısı yalıtımı,
eskişehir ısı yalıtımı fiyatları,
eskişehir ısı yalıtımı nedir fizik,
eskişehir ısı yalıtımı nedir vikipedi,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?