0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Eskişehir Su Yalıtımı

02 Ekim 2017
1 kez görüntülendi

SU YALITIMI NEDİR?

Sağlıklı, güvenli ve uzun ömürlü yapılarımızın  suyun ve nemin zararlarına karşı korunmak ve bir set görevi oluşturarak  yapılan uygulamaya su yalıtım denir. 

SU YALITIMI NEDEN FAYDALIDIR?

Suyun binalarda yaptığı hasar hayati önem taşımaktadır. Özellikle deprem tehdidi altındaki bölgeler için can ve mal güvenliği açısında önemli tehditlerden biridir. Suyun binalara vermiş olduğu zararları gözle görmek mümkün değildir. Suyun yaratmış olduğu hasarlarla karşılaştığımızda  farkına varmış oluruz. Su yalıtımın sağladığı yarar, maliyetten çok daha önemlidir. Özellikle ülkemiz deprem kuşağında bulunduğu için su yalıtımı yaşamsal bir öneme sahiptir. 

SU YALITIM NERELERDE UYGULANIR?

Doğru bir su yalıtımı için izolasyon uygulamasının binanın temelinden çatısına kadar tüm birimlerini kapsaması lazım.
Su yalıtımı toprakla bağlantılı olan duvar, temel, zeminin sıfır döşemeleri, balkonlar, teras, çatılar, banyo, lavabo, mutfak, su depoları, yapay gölet, ve havuz  gibi bir çok alanlarda uygulanır.
 

SU YALITIM UYGULAMASI

Su yalıtım membran uygulaması doğru bir izolasyon için ideal bir  uygulamadır. Ancak çeşitli üretici firmaların rekabeti sayesinde doğru ürün alternatifinde bazen uzaklaşıyoruz. Bunun nedeni fiyatın cebimizi cezbetmesidir. Bu gibi durumlarda işin uzmanlarına bırakmak ve onlarla yapılan  istişare sonucu gerekli bilgiye sahip olduktan sonra  en doğru kararı vermektir. 

SU YALITIM YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİNEMLİ?

Su yalıtım uygulaması yapılan bölgelerde kesinlikle bir kaplama malzemesiyle üzeri  kaplanmalıdır. Günümüzde çeşitli pratik su yalıtım ürünlerini görmekteyiz. Zira bu ürünlerle yapılan uygulamalar sorunu tam olarak çözemiyor, dolaysıyla yapmış olduğunuz işlemler kısa bir süre sonra deformasyona uğrayıp maddi ve manevi kayıplara yol açıyor. Su yalıtımı  yapılacak bölgeler iyice kurumalıdır, direk güneş ışığı ,toz, su ve diğer zararlı etkenlerden korunmalıdır. Yapılan uygulamalar arasındaki malzeme kuruma süreleri son derece önemli olup dikkate alınmalıdır. Kurumayan bölgelerin üzerine gelecek olan uygulama kesinlikle kabul edilemez ve yapmış olduğunuz uygulama ve malzemeler  heba olur. Deformasyona uğramış  yüzeylerin tamiri, onarılması ve  bitüm astarı uygulanmalıdır. 

Su yalıtımı tecrübe isteyen bir uygulamadır. 

SU YALITIM MALZEMELERİ NELERDİR?

Bitümlü  ve polimer örtüler, epoksi, poliüretan, pvc , epdm,  kauçuk, app, çimento esaslı ve yapı kimyasallar.

,eskişehir su yalıtımı nedir
,eskişehir su yalıtımı vikipedi
,eskişehir binalarda su yalıtımı
,eskişehir su yalıtımı nedir nasıl yapılır
,eskişehir yangın yalıtımı nedir
,eskişehir su yalıtımı çeşitleri
,eskişehir su yalıtım malzemelerinde aranan özellikler
,eskişehir su ve nem yalıtımı hakkında bilgi
,eskişehir su yalıtımı tarihçesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?