0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Evlerinizi Sanat Eserleriyle Güzelleştirebilirsiniz

24 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Evlerinizi Sanat Eserleriyle Güzelleştirebilirsiniz

Ev dekorasyonunda değişik bir tarz arıyorsanız; son dönemlerde evlerde kullanılan sanat eserleri modellerine göz atmalısınız. Mutlakaev tadilatı öncesinde ev dekorasyonuna karar vermelisiniz. Özellikle salonlarınız için seçeceğiniz büyük sanat eserleri için duvar paneli ya da çerçeve yaptırmak istiyorsanız tadilat sırasında yaptırmalısınız. Bu işlemleri tadilat sırasında yaptırmanız size hem maddi olarak kazanç sağlar, hem de zamandan tasarruf etmenize neden olur.

Hayatımızı güzelleştiren en önemli kavramlardan biri sanattır. Peki sanat eserlerini evlerimizde kullanırken dikkat etmemiz gereken şeyler var mı? Herkesin sanat eserleriyle ilgili aklında tek bir sorusu vardır. Sanat eserleri mobilyalarla uyum sağlayabilir mi?

Her bütçeye göre ve farklı tarzlardaki dekorasyonlara sanatsal dokunuşlar yapılabilmektedir. Tadilat sırasında dizayn ve seçeceğiniz esere uygun bir çalışma yapmalısınız. Evinize sanatsal bir dokunuş katmak, dekorasyonunuzun karakterini kuvvetlendirmek istiyorsanız uyuma önem vermelisiniz. Eviniz için seçtiğiniz sanat eserinin evinizin dizaynı ve dekorasyonu ile belirli bir düzende olması gerekmektedir. Uyumlu ve dengeli bir sanat eseri ile ev ortamınızı etkileyici bir hala getirirken, sıra dışı bir hava ve size özgü bir atmosfer yaratabilirsiniz. Seçtiğiniz sanat eseri biçimden bağımsız olan resim, heykel ya da cam sanatından yapılmış bir aksesuar ile eviniz için hoş bir dizayn oluşturabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünlerin mutlaka mobilyalarınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Renklerin ve verdiği hissiyatın evinizin dizayn karakteri ile bütünleşebildiğinden emin olmalısınız.

Sanat eseri seçerken elbette yalnızca renklerine bakmamalısınız. Sanat eseri seçerken size verdiği hissi esas almalısınız. Ev dekorasyonunda seçtiğiniz renklerinin yoğunluğunun evinizdeki mobilyalar ile uyumsuz olduğunda ortaya yorucu ve absürt bir görüntü ortaya çıkarabilmektedir.

Evinizde kullanacağız sanat eserini seçtikten sonra en önemli şey eserin odadaki yerleşimidir. Sanat eserinin mobilyalarla ve evin gelen dekorasyonu ile oluşturduğu geometri eserin etkisini arttırabilir ya da azaltabilir. Eseri yerleştirdikten sonra eserin tek bir noktadan görünüşüne karar vermemelisiniz. Odanın farklı noktalarından oluşturduğu görüntüye ve etkiye de mutlaka dikkat etmelisiniz.

Sanat eseri dendiğinde akla ilk etapta resim ve heykel gelmektedir. Fakat günümüzde ev dekorasyonunda kullanılan birbirinden güzel dekoratif sanat eserleri de mevcut. Fotoğraf sanatı, özellikle modern evlerde çağdaş bir etki yakalamaktadır. Fotoğraf, derinliği ve verdiği enerji ile evlerde sıra dışı bir etki yaratmaktadır. Fotoğrafların ev dekorasyonundaki etkisini göz ardı etmemek gerekmektedir.

Sanat eserleri, yaratıcılık, hayal gücü ve cesareti temsil ettiklerinden sınırları yoktur. Evinize sanatsal dokunuşlar yapmak istiyorsanız illa ki pahalı ve büyük bir tabloya ihtiyacınız yok. Kendi sanatsal fikirlerinizi de uygulayabilir ve evinizde çağdaş bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Dekoratif sanat eserleri daha çok evin iç dekorasyonunda kullanılmaktadır. Sanat eseri gibi sıra dışı ve estetik dekorasyon ürünleri ile evinize sanatsal dokunuşlar katabilirsiniz. “Evde sanatla dekorasyon olur mu?” diyenler için; Evde sanata uygun dekorasyon ip uçları: Evinizde yer vermek istediğiniz sanat eserini daha ön plana çıkarmak ve eşyalarınızla uyum içinde olmasını istiyorsanız resimde yer alan renk ve çizgileri eşyalarda da tekrar etmelisiniz. Resimde yer alan renklerin belli bir yoğunluğu vardır. Dekore ettiğiniz odada da renk oranlarına dikkat ederek kullandığınızda harika bir ortam yaratabilirsiniz. Ev dekorasyonunda bazen bir resmin daha ön planda olması için başka bir resme ihtiyaç olabilir. Aynı ressamın farklı resimlerini ya da farklı ressamların benzer resimlerini birlikte kullanmak daha büyük bir etki yaratabilirsiniz. Güzel bir sanat eseri duvarda tek başına da yeterli olabilir. Sanat eserinin, evinizde daha çok ön plana çıkarmak istiyorsanız, eşyalarınızı ona göre konumlandırabilirsiniz. Duvar ve tavandaki aynaların kullanımı sayesinde sanat eserini tekrar ettirebilirsiniz. Bu da resmin kendisine daha dikkatli bakmanıza sebep olacaktır. Ev dekorasyonunda kullanılan eser fazla renkli ve karışık bir yapıya sahipse dekorasyonda biraz daha sade bir stil yaratmalısınız. Sanat eserlerinde birkaç tane renk varsa dekorasyonda da bu renkleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Çok modern bir şekilde dekore edilmiş bir odada klasik ve ağır bir fotoğrafın uyumsuz olacağını unutmamalısınız. Modern hatlara sahip, çağdaş bir resim ve yine modern ve çağdaş bir dekorasyon stili ile evinizde çok hoş bir uyum yakalayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?