0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mağaza ve Fabrika Tadilatı

24 Temmuz 2017
1 kez görüntülendi

Mağaza ve Fabrika Tadilatı

Mağazanız ya da fabrikanızda tadilat yaptırmak istiyorsanız, işe ilk olarak yıkım ve kırım işlerinden başlamalısınız. Mağaza tadilatını, mekanın yıkım ve kırım işlerinin yapılması, elektik sistemlerinin yenilenmesi ve düzenlenmesi, sıva ve boya ustalarının en iyi şekilde ayarlanması işlemlerini kapsayan bir paket olarak görebilirsiniz.

Mağaza içinde yapılacak tadilatlar özel olarak tasarlanmalıdır. Mağaza tadilatının olabildiğince hızlı ve temiz şekilde yapılması gerekmektedir. İşverene daha az mali yükümlülük getirmek birinci kıstastır. Fazlaca önem isteyen ve her noktasının önemli olduğu mağaza tadilat işleri ile istenildiğinde konsept çalışmalar yapılabiliyor.

Özellikle fabrika tadilatlarında birçok ayrı konu ele alınabilir. Hem iç fabrika tadilatı hem de dış fabrika tadilatı ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Tüm boya ve mantolama işlemleri, iç kısımlarda yer alan marangoz iş akışları ve daha fazlası   sunulmalıdır. Amaç sorunsuz ve daha güzelleşmiş bir tadilat ile sizlere yeni bir iş alanı sunmayı hedeflemektir.

Dış cephede özel bir tasarım ile restorasyon yapılabilir. Farklı konseptle yapılacak çalışmalar mekanlarınıza değer kazandıracaktır. Gereken tüm malzemelerin temin edilmesi, parkesi ve şap ustalarının ayarlanması, doğrama iş akışlarının yapılması da size sunulan hizmetlerin arasında olmalıdır.

Mağaza ve fabrika tadilatlarında gerekli olanlar;
Duvar ve kullanılmayan ünitelerin yıkımı ve yapımı
Sıva ve boya ustası teminleri
Fayans kullanımları sırasında fayans ustaları
Doğramacı ve parkeci
Elektrik tesisatının yenilenmesi
Sıhhi tesisat ustası
Mağaza dekorasyonu hakkında ip uçları

Mağazalar tamamıyla ürün satışına yönelik işletmeler olduğundan dekorasyonları için mutlaka uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Buradaki tek amaç satılan ürünlerin müşteriye en iyi şekilde pazarlanmasıdır. Pazarlama işi riskli bir iş olduğundan işi her yönüyle incelemek ve öyle dekorasyonuna karar vermek gerekmektedir. Mağaza dekorasyonunda öncelikle müşteri mağazaya girdiğinde kendini rahat hissetmelidir. Müşterinin sizi her zaman tercih etmesi açısından mağazada kendisini rahat hissetmesi çok önemlidir. Bu yüzden mağaza dekorasyonu, ürün satışına uygun olmalı ve çok araştırma gerektirmektedir.

Mağaza dekorasyonu muhakkak dekorasyon işini üst düzeyde yapanlar tarafından yapılmalıdır. İşte o zaman gerçekten güzel bir mağazaya sahip olabilirsiniz.

Mağaza dekorasyonunun ilk basamağı dekorasyonun yapılacağı yerin ölçülerinin belirlenmesidir. Mağazada satılacak ürünler için genel bir yer planlaması yapıldıktan sonra gerekli raflar ve stantlar takılmalıdır. Bir iş yerinde olmazsa olmazlardan biri iş yeri sahibinin odası ve de satış personelinin bulunduğu kasa bölümüdür. Bunların yanında müşterilerin dinlenmeleri içinde birkaç ince detay yapılması gerekmektedir.

Mağazada raf sistemlerinin kullanımı

Mağazalarının içinin düzenlenmesi sergi ürünleri başta olmak üzere kasa, soyunma kabinleri, orta raflar, vitrinler gibi birçok farklı unsurun bir arada düşünülmesi gereken bir yapıdır. Mağaza içinde düzenleme yapılırken ilk olarak müşterilerin ürünlere yönelmesini sağlamak ve daha sonra müşterilere o ürünlerin alınmasını sağlamak olmalıdır.

Izgara düzeni kullanımı: Genelde zincir mağazalar ve süpermarket gibi mağazalarda ızgara düzeni kullanılmaktadır.

Mantık olarak ürünlerin askeri düzende birbiri ardına sıralandığı plan tipidir. Izgara sistemli konumlandırma kullanılması için mağazanın boyutlarının da fazla olması gerektiğinin unutulmaması gerekmektedir. Aksi takdirde müşterilerin mağaza içinde sıkılmasına neden olmaktadır.

Serbest düzen kullanımı: Birçok mağazada kullanılan ve müşterileri etkileme merkezli kullanılan raf sistemi yerleşimi olarak bilinmektedir. Serbest düzen raf sistemi kullanımı aynı zamanda müşterilerin mağaza içinde birçok alanı görmesine imkan sağlamakta ve diğer ürünlere de daha hızlı ulaşım imkanı sağlamaktadır. Serbest düzen şeklinde konumlandırılmış mağazalarda müşteriler daha fazla vakit geçirdiğinden dolayı satış üzerine etkisi de daha fazla olmaktadır.

Butik düzen kullanımı: Genelde kişisel satış gerektiren yani satış personellerinin kişiye özel yönlendirme yapması ile satış yapılan mağazalarda kullanılan yöntemdir. Tamamen kişiye özel ilgi üzerinden satış yapıldığından dolayı genelde marka mağazalarda kullanılmaktadır. Butik düzenli mağazalar genelde belli bir tema ve konsept üzerinde konumlandırma yapmaktadır.

Yarış pisti düzeni kullanım: Genelde çok bilinmeyen mağaza konumlandırma yöntemleri arasında bulunmaktadır. Yarış pistlerinde olduğu gibi mağaza içinde belli bir yöne doğru raf sistemleri konumlandırılmaktadır. Bu sistem müşterilerin anlık satın alma üzerinde etkisi olduğu bilinmekte ve müşterilerin ürünler arasında gezinmesini daha kolay bir şekilde yapmalarına imkan sağlamaktadır. Yarış pisti düzeni büyük boyutlu mağazalarda sık kullanılmaktadır.

Raf sistemi seçimi ve konumlandırması yaparken uzman desteği alınmalıdır!

Rekabet oranının yüksek olduğu mağazacılık alanında markaların müşterilerini etkilemek için kullanacağı raf sistemleri için kesinlikle bu alanda hizmet veren firmalardan destek alınması gerekmektedir.

İyi bir konumlandırma, satış pazarlama konusunda da etkin bir tercih olacaktır. Özellikle mağaza içinde kullanılacak raf sistemi ürünlerin yapısına göre seçilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?