0 537 546 61 56
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mantolamanın Püf Noktaları

21 Temmuz 2017
2 kez görüntülendi

PÜF NOKTALARI

Mantolama her ne kadar basit bir uygulama gibi gözükse ‘ de kendi içerisinde pek çok detaya ve uygulama tekniklerine dayalı bir sisteme sahiptir. Sadece iyi malzeme veya iyi usta doğru bir uygulama için yeterli değildir. Mantolama doğru malzemenin doğru usta ile doğru bir şekilde uygulanması halinde iyi bir sonuç verecektir. Buradan da anlaşılacağı gibi sadece iyi malzeme almanız binanızda istediğiniz sonuca ulaşmanıza yetmeyecektir. İşte burada devreye tecrübe ve deneyim girmektedir.

  • Mantolama sistemleri hakkında bazı önemli detaylar ;
  1. Öncelikle kullanılacak ısı yalıtımı levhaları cephede şaşırtmalı ( tuğla dizimi ) olarak döşenmeli ve plakaların derzleri aynı hizada olmamalıdır. Aksi taktirde fayans metodu ile döşenen plakalar bir süre sonra üzerinde oluşacak m²/8kg ‘ lık kütle ağırlığının eşit olarak yayılmamasından dolayı düşme riski oluşturacaktır.
  2. Dübelleme sistemde önemli bir yere sahiptir. m²/6 adet dübel plakaların özel olarak tespit edilmiş noktalarına sabitlenmelidir. Rastgele sabitlenen dübeller taşıyıcılık görevini tam olarak yapamayacağı için plakaların düşmesi kaçınılmazdır.
  3. Cephedeki önemli detaylardan biri ‘ de plakaların üzerine yapılan sıvanın kalınlığı ve bunun arasındaki filenin kalitesidir. Ayrıca binadaki köşeleri fileli köşe profili , pencere merkezlerininde mutlaka düz köşe profilleri ile dönülerek kapatılması gerekmektedir.
  4. Yukarıda da belirttiğimiz üzere mantolama kaliteli ürünün yanı sıra gerçekten profesyonel bir ekip çalışması gerektirmektedir. Sektörümüzün adının kirlenmemesi ve bina sahiplerinin doğru kişilerle çalışması adına bir takım bilgileri sizlerle paylaşmak istedik. Amacımız bulunduğumuz sektör ‘ de doğru dış cephe mantolama yapılması ve tam müşteri memnuniyetidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?